środa, 21 marca 2012

Pisarstwo

Cześć! Sorry za to , że wczoraj wiele osób mnie nie zrozumiało, ale dopiero zaczynam na tym blogu i dla mnie początki zawsze są trudne...  Pisałam o malarstwie to teraz przyszedł czas na pisarstwo :) .
 Tą pasję odkryłam właśnie teraz, na początku V klasy. Bardzo szybko go pokochałam i aktualnie jestem w trakcie pisania książki. Dzisiaj może napiszę jak zostać takim bardzo dobrym pisarzem. Oczywiście trzeba czytać baaardzo dużo książek, bo bez tego nie wypracujemy zwanego przezemnie ''języka stylistycznego''. Bo raczej nikt nie chce czytać takiego zdania, np. ''Jest maj'', tylko '' Jest przecudowny maj, słońce świeci, ptaszki śpiewają. Jest raj na ziemi''. Uwaga : Jeśli COŚ piszecie nie możecie używać powtórzeń, bo pisany tekst staje się wtedy nudny, nieciekawy oraz do bani. W Polsce nie istnieją niestety studia przeznaczone bezpośrednio dla pisarzy/pisarek :( ...  "Bez znaczenia, którą z tych dróg przyszły pisarz obierze warto pamiętać, że pisarstwo to zawód wymagający dużej determinacji, pewności siebie i samokrytyki. Trudno zainteresować kogoś rękopisem czy tekstem pełnym rażących błędów ortograficznych czy stylistycznych. Dlatego warto poszukać wokół siebie pierwszych czytelników, ale i krytyków naszych literackich arcydzieł. "      
Pozdrawiam , Magda :)

17 komentarzy:

Candy pisze...

Hmmm nawet ciekawa notka, czekam na kolejne :p

MagdaHip_Hop pisze...

Dziękuje Ci bardzo :) Mam nadzieję, że kolejne będą Ci się podobały i innym użytkownikom :)
Pozdroooooo, Magda ;]

Kasiikoowa pisze...

hmm.. napisałaś, że wyrazy nie powinny się powtarzać.. a sama napisałaś, cytuję: "Jest przecudowny maj, słońce świeci, ptaszki śpiewają. Jest raj na ziemi" :P

Anonimowy pisze...

Nie zgadzam się z twierdzeniem, że trzeba budować długie zdania. Czytałaś może np. "Pamiętnik z powstania warszawskiego" albo chociaż fragment? Miron Białoszewski układał zdania, które właściwie były błędne. Ale to, co stworzył, to właśnie SZTUKA i prawdziwy TALENT pisarski. Te długie zdania potrafi napisać każdy. Minimum treści, maksimum przekazu. Nie pisz więc, że "nikt" nie chce takich zdań czytać.

Nesta pisze...

Też zwróciłam na to uwagę. :) Ale nawet najlepszym zdarzają się wpadki ;p
Radzę po napisaniu tekstu poczekać chwilkę, zająć się czymś innym, potem do niego wrócić i jeszcze raz uważnie przeczytać. Zwrócisz wtedy uwagę na to co jest nie tak. :)

Kinia1718

Kasiikoowa pisze...

Zgadzam się z Tobą. :) Ja często tak robię. :D

angelika pisze...

ciekawt post

Angelika.1999

Nesta pisze...

Ja w ten sposób piszę wypracowania do szkoły ;D

Kinia1718

MagdaHip_Hop pisze...

OK :)hm... Postaram się jak najmniej robić błędów. ;p

MagdaHip_Hop pisze...

Dziękuje bardzo

Paula90Febo pisze...

Ciekawie napisane.
Paula90Febo

MissMartyna1811 pisze...

Faktycznie ciekawie napisane .

MissMartyna1811

MissMartyna1811 pisze...

Zgadzam się z Kasiikoowa i Nesta .

Cornela2213 pisze...

Dziwnie sformuowane pierwsze zdanie, "Sorry za to , że wczoraj wiele osób mnie nie zrozumiało..." Przeprasz nas za to że cię nie rozumiemy? Yyyy...Równie dobrze mogą brzmieć przeprosiny jak np. "Przepraszam za to że jesteście tacy głupi". Zgadzam się z Wera2110, zdania nie musza być długie. No i powtórzenia też mogą być stosowane specjalnie, np. po to żeby ubarwić tekst i na prawdę nie jest przez to nudny. W dodatku po co studia "pisarskie", napisać książkę może każdy, człowiek wykształcony jak i ten bez wykształcenia. Ehh...Co tu dużo gadać, ktoś kto interesuje się czymś od niedawna nie powinien brać się za opisywanie tego, kiedy sam dobrze czegoś nie zna...

julcia_tam pisze...

Nawet fajnie napisane

FallingForYou pisze...

Miałam kiedyś bloga i tam pisała książke, ale przez naukę już nie piszę.

WiktoriaAvril pisze...

Tak, dokładnie, zauważyłam to samo. Albo Różewicz w swych wierszach...

Poza tym sądzę, iż niewiele wiesz o szerokopojętym pisarstwie. Jeśli chodzi o studia... Z biografii wielkich pisarzy wynika, że bardzo często są to osoby niewykształcone, nierzadko niedoceniani w szkole. Po prostu talent to coś wrodzonego, czego nie da się nauczyć. Osobiście uważam, że wiesz za mało na temat sztuki i pisarstwa... Jesteś dopiero w V klasie, więc to co teraz przerabiacie jest niczym w porównaniu z materiałem, który realizuje się na profilach humanistycznych w ogólniakach, technikach czy choćby w gimnazjum.