wtorek, 20 marca 2012

Saga : Zmierzch CD

więc 
Zaćmienie- Bella i Edward znowu są razem żyją sobie szczęśliwie itd gdy nagle Bella stwierdza że chcę się spotkać z Jacobem Edward się nie zgadza Bella i tak jeździ do Jacoba  podczas jednej z wizyt Jacob oznajmia że kocha Belle i ją całuje . Tymczasem Victoria  tworzy grupę nowo narodzonych wampirów i chce zabić Belle. Bitwę wygrywają oczywiście Cullenowie ,Bella wreszcie stwierdza że zawsze najważniejszy był dla niej Edward i udowadnia to przekazując Ojcu wieści o ich zaręczynach .
Przed Świtem-Bella i Edward biorą ślub i jadą w podróż po ślubną na wyspę Esme . Nowożeńcy świetnie się bawią do czasu gdy okazuje się że bella jest w ciąży , pakują się szybko i wracają do domu . Jacob gdy dowiaduje się że Bella wróciła od razu przychodzi do Cullenów , i widzi Belle która jest w okropnym stanie bo dziecko wypija jej krew. Jacob i Edward chcą namówić Belle do usunięcia dziecka ale Bella kocha je i się nie zgadza , Edward zmienia zdanie co do dziecka gdy słyszy jego myśli . Bella rodzi dziecko jest zdrowe jest to dziewczynka Renesmee . Bella przeżywa tylko dzięki temu że Edward podaje jej jad . Bellla budzi się jako wampir i dowiaduje się że Volturi myślą że Renesmee to dziecko przemienione w wampira , rozpoczynają się treningi do wielkiej walki z Volturi by chronić Renesmee . Ostatecznie udaje się przekonać Volturi że Renesmee to ich córka i wszyscy żyją długo i szczęśliwie :) 


Tak jak powiedziałam na początku jest to dla mnie ważna saga bo jest to moja pierwsza przeczytana saga w tym stylu i mimo że czytając teraz różne książki uważam że niektóre są lepsze to ta saga na zawsze będzie mieć miejsce w moim sercu 


JUTRO KOLEJNY POST , KOMENTUJCIE 

13 komentarzy:

Anonimowy pisze...

dziwne?! pewnie ogladalas a nie czytalas i kozak wielki zal mi cie

Darka48 pisze...

Właśnie czytałam i uważam że książki są lepsze od filmu a poza tym ja tu pisze o książkach wiec jaki sens miałoby to gdybym nie czytała ??

Kasiikoowa pisze...

Ciekawie napisane. :) Czekam na jutrzejszy post :D

Candy pisze...

Czytałam wszystkie części haha, a dziwne to było bo mało czytam książek :D

MissMartyna1811 pisze...

Faktycznie ciekawie napisane .

MissMartyna1811

angelika pisze...

ciekawe

Angelika.1999

Kiciusiulka pisze...

Całą sagę przeczytałam już jakiś rok temu, ale od tego momentu wróciłam do niej jeszcze kilka razy :) Jeśli mogę Ci polecić inną sagę, napisała ją Patricia Briggs - 1 tom "Zew księżyca" - 2 tom "Więzy krwi" - 3 tom "Pocałunek żelaza".
Naprawdę warta przeczytania chociaż autorka mało znana w naszym kraju, a szkoda :)

Kiciusiulka

Nesta pisze...

Hmm.. "i widzi Belle która jest w okropnym stanie bo dziecko wypija jej krew" Nie dlatego była w okropnym stanie. Dziecko było dla niej za silne i za duże, kopało ją, a także nie pozwalało jej się normalnie odżywiać, ponieważ nie tolerowało ludzkiego jedzenia.
W którymś miejscu brakowało mi przecinka przez co było strasznie długie zdanie, i znowu raz napisałaś Bella z małej litery.
Przepraszam, że się czepiam, ale chcę żebyś pisała jak najlepiej :)

Kinia1718

Mrunia pisze...

Znów ta sama uwaga, co do Santany: droga Darko48, znajdź sobie kogoś, kto przeczyta i poprawi Ci błędy, bo jest ich sporo. Tak samo stylistyka: przykładowo raz piszesz w czasie przeszłym, raz teraźniejszym, widziałam sporo powtórzeń. Naprawdę, dobrze Ci radzę, niech ktoś Ci sprawdza artykuły przed publikacją, to będą na pewno o wiele lepsze.
I jeszcze jedna, bardzo ważna rada: NIE SPOILERUJ! Po co ktoś ma czytać książkę, skoro Ty już opisałaś całą akcję i zakończenie? Recenzja ma zachęcić (ewentualnie zniechęcić ;)) do przeczytania książki, a nie ją dokładnie opowiedzieć, to nie streszczenie. Zarysuj tylko początek akcji, powiedz coś może o bohaterach, wyraź własną opinię - zamiast zdradzać od razu zakończenie.

Mrunia_R.E.

Darka48 pisze...

Ciesze się że się ,,czepiasz'' bo dzięki temu wiem na co następnym razem zwrócić uwagę :)

Darka48 pisze...

Ja zajmuje się krótkim opisem całej książki dlatego pisze też o końcu . A jeśli chodzi o błędy to to ja nie zwracam uwagi na stylistykę bo ja pisze to co mi przyjdzie do głowy , ale oczywiście skorzystam z rad

Paula90Febo pisze...

Fajny opis.
Paula90Febo

julcia_tam pisze...

Nie przepadam