środa, 9 listopada 2011

Twórca żywych lalek

Noel Cruz jest jednym z najbardziej wszechstronnych i wybitnych artystów - maluje lalki. Jest najbardziej uznawany za lalki ze względu na ich niesamowite podobieństwo do ludzi, których przedstawiają. Wykonuje także portrety, które są wykonywane ze skomplikowanych detali. Wysoko cenione wśród kolekcjonerów i artystów, Noel próbuje podnieść poprzeczkę i przynieść spojrzenie na lalki z każdej twarzy.

Urodzony i wychowany w Manila, Filipiny, Noel Cruz pochodzi z zamożnej rodziny mniej niż co najmniej. Jako trzeci najstarszy z 6 braci, Noel rozpoczął pracę jako dziecko - robił sprzątanie w domach, aby pomóc w utrzymaniu rodziny. Mimo trudności określony sposób życia odgrywał ważną rolę w przyszłości Noela. Jako dziecko bez zabawek, ani wolność bycia z innymi dziećmi, Noel odkrył inny rynek zbytu dla jego twórczego umysłu młodych: sztuka. Każdego dnia spędzał kilka chwil wolnego czasu na malowaniu.
Kilka lat później, wyjechał do Stanów Zjednoczonych wraz z żoną i synkiem. Noel rozpoczął zbieranie lalek. Żona zawsze chciała mieć własną kolekcję lalek, i że nigdy nie był w stanie mieć swojej własnej figurki jako dziecko, Noel rozpoczął zbieranie lalek dla niej. Z biegiem lat ich kolekcja rozrosła się. ! 2001 roku Noel, patrząc na"Gene" lalka dołączyła do jeszcze większej jego żony kolekcji, i wtedy odkrył przemalowane lalki. Widząc jak unikalnie i pięknie przemalowanie lalki twarz może wyglądać. On szybko zdał sobie sprawę jednak, że obraz na małej powierzchni plastikowej znacznie różni się od obrazu na dużym płótnie.
8 lat i setki lalek później, Noel opanował swoją twórczość. Twarze od tego czasu przedstawiał od klasycznych ikon, takich jak Bette Davis, do najbliższych gwiazd, jak Robert Pattinson. Te lalki teraz leżą w dumnym rękach różnych kolekcjonerów na całym świecie. Wiele z nich było w kilku czasopismach i artykułach.


Tekst: ncruz.com - przetłumaczenie: własne
Grafika: ncruz.com

PS. Tutaj jest wersja rozszerzona, bo na starblogu (może) się pojawi wersja krótsza, bo jest max 1800 znaków a tu jest z 2500..

3 komentarze:

SweetDreams pisze...

Niesamowite :))

Kasiikoowa pisze...

Wow .. :D

Kasiikoowa

Jesscelina pisze...

Super :)

Jesscelina