sobota, 25 sierpnia 2012

Ranking sklepów Starplazy

   (Wszystkie metamorfozy, które miały zostać wykonane, zostały przekazane MalejMargusi.)


Dzisiaj mam dla was ranking sześciu sklepów ze Starplazy. Wezmę pod lupę wystrój, asortyment i liczbę klientów. Więc zaczynajmy.


MIEJSCE 6 :  Antidote butique. 

 Nie lubię tego sklepu. Jego kolekcja mnie nie przekonuje. Wystrój to pomieszanie z poplątaniem. Na pewno nie tego szukam błądząc po Starplazie. Ubrania powinny być wyeksponowane w sposób z klasą, a tutaj są tylko tłem dla wystroju wnętrza. To ono gra pierwsze skrzypce tutaj.  Może to ma być oryginalne, ale według mnie nie jest. Jednak jest jeden plus. Kocham ten samochód, choć jest za drogi. 

__________________________________________________________________________________

MIEJSCE 5 : EDfaBW ( Eco Design for a Better World )

Nazwa za długa. Powinien się nazywać inaczej. Ubrania nie są złe, tylko troche mdłe, nudne. W realu napewno wyglądały by lepiej. Można by napisać z czego są przetworzone. Mają świetne meble. Sama uzywam kilku i jestem zachwycona. A wystrój to nic szczególnego. Powinien zaszokować,powinno to być zachęcenie do segregowania śmieci, do recyklingu, przetwarzania. A nie zachęca. 
__________________________________________________________________________________

MIEJSCE 4 :  It Girls

Bardzo podobał mi się wcześniejszy stardoll. Na początkach mojej bywałości tutaj, był jedynym sklepem w jakim kupowałam, bo ceny były naprawdę bardzo niskie. Dzisiaj stworzyli z niego zwykły sklep z coraz droższymi jednak dobrymi jakościowo ubraniami. Szkoda, bo Stardoll Boutique był bardzo dobry. Dzisiaj ląduje na miejscu 4 poprzez sentyment. 

__________________________________________________________________________________
 

MIEJSCE 3 :  Dolce & Gabbana  Tribute

Nie mam welu ubrań z tego sklepu, chyba ani jednego, ale kocham go, mam nadzieję, że nie zniknie ze SP, ponieważ zbieram na zakup jakiegoś ciuszka. Ubrania są idealne jakościowo, nie przekonuje mnie jedynie wystrój, jest trochę tandetny. Ale można przymknąć na niego oko. :)

__________________________________________________________________________________

MIEJSCE 2 :  BASICS 

Dlaczego? Zapytać można by. A to dlatego, że ubrania z tego sklepu nadają się do każdej stylizacji, można je łączyć z najdroższymi rzeczami, maskować, używać inaczej niż normalnie. Spódnica jednocześnie może być bluzką i wyglądać pięknie. Kocham ten sklep. :)

__________________________________________________________________________________


MIEJSCE 1 : PPQ Drogie, bo drogie, ale piękne. Lubię ich ubrania. Na moim poprzednim koncie, na które wydałam setki a ktoś mi je po prostu ukradł, kupowałam te właśnie ubrania z tego sklepu. Mają świetne platformy i cudowne materiały. Tak trzymać.
5 komentarzy:

Adusia2525 pisze...

Składam zażalenie! Mój ulubiony sklep bonjour bizou nie został uwzględniony :c. Rozumiem że kolekcja antidote za którą wyraźnie nie za bardzo przepadasz, została pokazana tu ze względu na duże zainteresowanie ze strony innych użytkowniczek, bo czytając to wydawało mi się to trochę niejasne. W starplazie jest jakieś 26 sklepów z ubraniami i ranking najlepszych nie musisz zaczynać od tych które uważasz za średnie...

Milio33 pisze...

To zgłoś kilka sklepów, które według Ciebie wydają się dobre do rankingu. Nie mogę wybrać wszystkich na raz, będzie kilka takich rankingów jak obiecałam :)

loooooolcia14 pisze...

Zdecydowanie zabrakło mi w tym zestawieniu Bonjur Bizou (jak dla mnie to najlepszy sklep na Stardoll), Decades (szczególnie pod względem prześlicznych dodatków) oraz Miss Sixty (świetnie dopracowane ubrania, fajne torebki). Nie rozumiem też dlaczego nie umieściłaś tutaj sklepu LE- może i ubrania nie zawsze powalają na kolana, ale niektóre schodzą w ciągu kilkudziesięciu minut od pojawienia się w Starplazie, a przecież ranking miał uwzględniać liczbę klientów. :)
Hmmm no i trochę nie wiem, o co chodzi z oceną wystroju sklepów :P Ja do Starplazy "chodzę" tylko po to, by poprzymierzać i kupić jakieś ubranka, a nie oglądać jak wygląda ten czy inny butik ;)
A, i jeszcze jeden prztyczek w Twoją stronę... każdy ranking powinien zawierać wspólny mianownik prezentowanych pozycji- innymi słowy powinnaś używać słów "najlepszy", "najgorszy" czy innych tego typu. Ten post powiedzmy powinien wyglądać tak: "5 najlepszych sklepów Starplazy" lub "5 sklepów, do których każdy powinien zajrzeć". To samo z każdymi innymi tematami. Wchodząc w ten post czytelnik nie wie, czego ma się spodziewać... bo zaczynasz "z grubej rury" krytykując Antidote (czytelnik myśli sobie "oho, to będzie ranking słabych sklepów") by zaraz przejść do "całkiem niezłego" It Girls (i już nie wiadomo o czym ten ranking jest i pojawia się pytanie "to w końcu ona pisze o dobrych, czy złych sklepach?"). Trzymaj się też obmyślonej koncepcji- jeśli piszesz, że będziesz oceniać wystrój sklepu, a robisz to tylko w 3 na 5 pozycji to wprowadzasz trochę zamieszania.
To są oczywiście uwagi czysto koleżeńskie, bo mam troszkę doświadczenia w pisaniu i rażą mnie niektóre błędy (zboczenie zawodowe to się nazywa, ot co :)). A przecież tak łatwo można je wyeliminować i stać się lepszym bloggerem :)
Pozdro;))

angelika pisze...

kilka sklepów zabrakło


Angelika.1999

Milio33 pisze...

Dziękuję za wszystki słowa krytyki, postaram się oczywiście do nich zastosować :)