wtorek, 27 marca 2012

Czesław Mozil

Dzisiejszy artykuł chciałam poświęcić po części mojemu życiu, a po części temu, co może Was zainteresować. Wybrałam Czesława Mozila od kiedy usłyszałam pierwszą piosenkę znaną pewnie przez większość Was, a dokładniej  maszynkę do świerkania. Zawsze był dla mnie artystą pierwszorzędnym, ale nie zdawałam sobie sprawy, że jego piosenki mogą wzbudzać takie emocje. Dowiedziałam się tego, gdy postanowiłam pójść na jego koncert. Było po prostu magicznie, poza tym ja uwielbiam takie klimaty, ponieważ odbyło się to w starym kinie.
    
A teraz trochę informacji na temat jego samego i twórczości:
Czesław Mozil - lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa.  Jako rodowity zabrzanin, mieszkaniec Warszawy z krakowskim meldunkiem i częsty bywalec rodzinnej Kopenhagi - jak przystało na prawdziwego obywatela świata żyje na trzech walizkach. Pierwsze szlify muzyczne otrzymał w Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze oraz w zespole Tesco Value. W międzyczasie prowadził w centrum Kopenhagi knajpę Kulkafeen, gdzie słuchając nocnych opowieści klientów nalewał piwo. Nieobca mu jest również praca fizyczna. Jak niemal każdy polski emigrant zasuwał na budowie dźwigając 25-kilogramowe worki z cementem. 

Zapraszam Was serdecznie na jego stronę http://www.czeslawspiewa.com/ oraz myspace http://www.myspace.com/czeslawspiewa. Pragnę przedstawić Wam jeszcze parę piosenek, które spodobały mi się najbardziej. 
Piosenka do wiersza Czesława Miłosza- Do Laury:

Piosenka ze słynną raperką WdoWą- Zapomniałam:

13 komentarzy:

Kasiikoowa pisze...

Nie słucham jego piosenek. ;p

Nesta pisze...

Ja również ;) Ogólnie nie słucham polskich piosenek, w każdym razie tych nowych.

Kinia1718

julcia_tam pisze...

Nie słucham

Elale21 pisze...

Ciekawe po co się wypowiadać, skoro się go nie słucha i nie ma się o nim nic do powiedzenia...

Tak, uwielbiam Czesława. To wspaniały artysta, ma świetne teksty, muzykę nie-najgorszą. Wkurza mnie, że po jego występie w X-Factor (chyba najbardziej się do tego nadawał w całego jury) wszyscy go kochają, a nastolatki znają go tylko z tego telewizyjnego epizodu. Chcę iść na jego koncert!

babyblue (zakochana1804) pisze...

O! Cieszę się, że podzielasz moje zdanie. Na koncert warto się wybrać, bo show jest po prostu niesamowite! Szczególnie, jeśli tak jak ja go lubisz.

Kasiikoowa pisze...

Mam to samo. ;]

Anonimowy pisze...

Rzadko słucham muzyki bo po prostu nie lubię, jednak czasem się zdarza - bo niektóre piosenki są po prostu WARTE SŁUCHANIA. I właśnie piosenki Czesława Mozila należą do tych piosenek, które uwielbiam. Najbardziej lubię "Maszynkę do Świrkania" i "Caesia i Ruben". I w związku z komentarzem powyżej (Elale21) muszę podkreślić, że nie słucham go tylko przez to, ze pojawił się w "X-Factor" (rzadko to wgl. oglądam) - już wcześniej znałam jego muzykę i ją lubiłam. A teksty piosenek są genialne!

angelika pisze...

nawet go lubie aLE SLUCHAM INNEJ MUZYKI

Angelika.1999

Candy pisze...

Jakoś nie przepadam za jego muzyką. Lubię go, gdyż ma ciekawą osobowość i śmiesznie się wypowiada. Ogólnie słucham Rock'a :D

Paula90Febo pisze...

Ja lubię jego piosenki.
Paula90Febo

MalaMargusia pisze...

Nie uważam go za jakiegoś bożka muzyki alternatywnej niemniej jednak zdarza mi się słuchać jego kawałków. Są okej, ale nie zawsze mam ochotę je interpretować i słucham dla samej przyjemności.

Anonimowy pisze...

Ja ogólnie słucham innej muzyki, ale z jego piosenek najbardziej lubię " maszynka do świerkania " i " żaba tonie w betonie " . ;DD
Szanell4

MissMartyna1811 pisze...

Nie słucham polskich piosenek chyba , że Reggae .