czwartek, 2 lutego 2012

Zmarła Wisława Szymborska

Jak już pewnie większości z Was wiadomo wczoraj w swoim domu w Krakowie zmarła 89-letnia Wisława Szymborska, polska poetka.Chyba nikomu nie muszę przedstawiać tej postaci? Na jej wierszach, zwłaszcza tych miłosnych wychowały się trzy pokolenia i pewnie jeszcze niejedno się wychowa :)
Dziś ciężko powiedzieć nawet, że nie znało się jej twórczości, gdyż jej teksty (wiersze) wyśpiewywane były i są nadal przez wielu twórców takich jak Łucja Prus, Hanna Banaszak, Stanisław Soyka, Grzegorz Turnau, Dorota Miśkiewicz, Michał Bajor, Skaldowie, Wu-Hae i Maanam ... którz nie zna utworu śpiewanego przez wokalistkę rockową Korę Jackowską "Nic dwa razy się nie zdarza i dlatego z tej przyczyny zrodziliśmy się bez wprawy i pomrzemy bez rutyny...."


Nie ustalono jeszcze dokładnie daty pogrzebu, ale już dziś wiadomo, że odbędzie się on na Cmentarzu Rakowickim, gdyż taka była wola poetki w testamencie. Osobiście bardzo chciałabym pójść i jeśli tylko nic nie stanie na przeszkodzie to na pewno się wybiorę.

9 komentarzy:

Domciaaa ;d pisze...

Była świetną poetką .. Szkoda, że zmarła ..[*]

lady pisze...

szkoda
megagwiazda22

angelika pisze...

szzzkkoooodddaaaaaaa

Angelika.1999

Kasiikoowa pisze...

Jak się o tym dowiedziałam, to coś mnie zabolało.. Była genialna.. Ehh.. Dlaczego.. ;/ [*]

Anonimowy pisze...

Uwielbiam poezję, Wisława Szymborska była jedną z moich ulubionych poetek. Ale jak patrze na te banalne komentarze typu "szkoda" i podpis z nickiem ze stardoll, to aż we mnie wrze... Po kiego licha tu nick ze stardoll? Chociaż to mogłybyście sobie odpuścić. Genialna poetka, jeden z niewielu powodów Polaków do dumy, a tu komentarze od osób, którym zależy tylko na tym, żeby zareklamować się... Zero szacunku do kogokolwiek. Ja pewnie jestem niewiele starsza od tych osób, jednak potrafię okazać szacunek tak wspaniałej osobie, jaką była P. Wisława Szymborska.
Myślę jednak, że była szczęśliwa. Dożyła niespełna 90 lat, napisała mnóstwo wspaniałych wierszy, była wesołą, miłą, ciepłą osobą - to było widać, chociaż nigdy nie miałam zaszczytu jej spotkać. Zapalam symboliczny znicz [*] i naprawdę żałuję, że mieszkam tyle kilometrów od Krakowa...

julcia_tam pisze...

Wielka strata dla poezji.

Anonimowy pisze...

wera
niemasz racji!!! one się nie reklamują tylko zwyczajnie podpisują eh...

98justka98 pisze...

Szkoda, bo naprawdę lubiłam jej wiersze...

Anonimowy pisze...

Anonimowy: Odważny, bo anonimowy? Czytaj ze zrozumieniem. Po pierwsze, nie jestem żadna wera, tylko Wera2110 (takie trudne, żeby napisać? -.-). Po drugie - nie pisałam tylko o podpisywaniu się, ale o pisaniu komentarzy byle napisać, pewnie nawet nie czytając treści. Zmarła genialna, wspaniała osoba, a one bezczelnie piszą głupie "szkoda". "Szkoda" to mi jest zeszłorocznego śniegu, bo stopniał, a nie TAKIEJ poetki. Pewnie nawet nie znają jej wierszy, ehh...