czwartek, 23 lutego 2012

Pranksy - Banksy

Jak już wcześniej wspominałam stardoll zapowiada pojawienie się Pranksy w Museum Mile.Wiele osób pewnie nie bardzo kojarzy o co biega więc przybliżę Wam nieco temat :)

Banksy (pseudonim artystyczny) - brytyjski artysta graffiti urodzony w 1974 (?) roku w Anglii. Jego prace pojawiają się na ulicach Londynu i w innych miejscach na świecie.
źródło: wikipedia.plBanksy zajmuje się tak zwaną sztuką uliczną, łączy ze sobą graffiti i technikę szablonową. Jego prace mają najczęściej wydźwięk antywojenny, antykapitalistyczny i pacyfistyczny. Bardzo inteligentnie, ironiczne i dowcipnie zostawia komentarz do aktualnych wydarzeń. Kpi sobie z monarchii, dotyka problemu wojny w Iraku, lub po prostu ciekawie ozdabia ściany uwzględniając ich usytuowanie lub inne okoliczności architektoniczne.
źródło: iThink, Marta Zielińska

Banksy nigdy nie pokazuje twarzy, nie wiadomo kim jest naprawdę. Nieznane jest też jego dokładne imię i nazwisko (różne źródła różnie podają), ale jego akcje przyniosły mu rozgłos na całym świecie.
Banksy jest jednym z najdroższych artystów świata. Ceny jego prac na aukcjach osiągają ceny setek tysięcy funtów. On sam pozostaje wierny nielegalnemu malowaniu na ścianach i murach.

--------------------------------

Pewnie sami nie wiecie ale już zetknęliście się z częścią jego twórczości na stardoll.
Na pewno kojarzycie takie przedmioty :D


Więcej jego grafik znajdziecie TUTAJ

12 komentarzy:

MalaMargusia pisze...

Czy ja już wspominałam, że lubię szczury? :3

HarajukuGirlPL pisze...

@ MalaMargusia

taaaa ;)

wpisz sobie w grafice google: "Banksy rat" a będziesz otoczona szczurami tego artysty ;P

MalaMargusia pisze...

Jestem w raju :D

Tlen pisze...

Chyba sobie kpią. 'Pranksy' wtf ma być? Przecież to żałosne. To tak dużo ich kosztuje, żeby podpisać jego prace, tak jak się powinno? Tak jak może to zrobić KAŻDY? Już pomińmy fakt, że zarabiają na jego pracach chociaż nie powinni. Czy oni kiedykolwiek odwiedzili jego stronę? Powtórzę się i napiszę jeszcze raz, że to żałosne. Jestem oburzona. Już słoniem naginali, a teraz to.:[

Kasiikoowa pisze...

hmm.. Też lubię szczurki :D

Anonimowy pisze...

Szczury są śliczne. :D W ogóle kocham zwierzaki (z wyjątkiem pająków, ale to już nie moja wina, że urodziłam się z bardzo nasiloną arachnofobią).
Twórczość tego artysty jest genialna! Oglądałam w internecie i muszę przyznać - niesamowite! Ogromny talent. Jestem naprawdę zachwycona. Dech zapiera.

HarajukuGirlPL pisze...

@ Wera2110

to masz podobnie jak ja z tymi pająkami :)

Mrunia pisze...

Słyszałam już o nim i podoba mi sie jego twórczość.

Mrunia_R.E.

zuziaroberto pisze...

przypominam że na stardoll jest nowy konkurs związany z museum mile :D

julcia_tam pisze...

Ładne te rzeczy

Corvus pisze...

Ciekawe prace, wszystko psuje jednak ta socjaldemokratyczna propaganda siana przez niego -_-

MalaMargusia pisze...

@ Corvus gdzie Ty tam dopatrujesz się socjaldemokratycznej propagandy? :)