niedziela, 26 lutego 2012

Powrót do przeszłości....

Jak zwykle w weekend dopada nas stardollowa nuda, bo nic nowego na stardoll się nie dzieje. No to mam dla Was na nudę POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI.... :)
Może jesteście ciekawi jak na stardoll bawili się "wasi dziadkowie"? Ha ha ha, oczywiście z tymi dziadkami to taka metafora, chodziło mi o ludzi z pokolenia stardoll sprzed kilku lat, a konkretnie o rocznik 2009, kiedy to stardoll przechodził swoją świetność i był naprawdę na topie, a na jego temat powstawała niezliczona ilość blogów i magazynów internetowych.... i o magazynach tutaj właśnie chciałabym napisać.
Z tego co zauważyłam to moda ma magazyny o stardoll już przeminęła, teraz nikt się już tym nie zajmuje, ale w 2009 roku to przybywało ich jak grzybów po deszczu, ledwo pokazał się jeden a zaraz po nim powstawało kilka kolejnych. Prekursorem w tej dziedzinie na rynku polskim był Magazyn Sezaam, który prowadziła Salamandra wraz ze swoim zespołem. Po Sezaamie to już poleciała cała seria magazynów: New Look, Runway, Fashion, Gwiazda, Koktajl, Rainbow, Oh-lala, Fiocco, Lollipop, Star Style, Image, Stardollowe Fakty,  Superstar i wiele, wiele innych, które zazwyczaj kończyły swoją działalność zanim jeszcze ją na dobre rozpoczęły. Kilka z wymienionych wyżej tytułów było naprawdę rozpoznawalnych i miało spore grono czytelników. Były to takie magazyny jak Sezaam, Runway i New Look. Abyście mogli zapoznać się z ich działalnością "na żywo" a nie tylko na podstawie suchych faktów postanowiłam zebrać te bardziej znane tytuły do kupy i zamieścić je w jednym archiwum. Oprócz tego, że będzie to fajna pamiątka dla przyszłych stardollowych pokoleń to tematy tam poruszane mogą okazać się pomocne dla dzisiejszych użytkowników gdyż wiele z tych tematów jest do dziś aktualnych.
Próbowałam się skontaktować z kilkoma redaktorami tamtych publikacji, ale niestety nikt nie odpisał. Poza tym większość z tych osób nie przebywa już na stardoll, bo albo całkowicie skasowali konto albo przekazali je w ręce innej osoby, zatem jeśli istnieje jeszcze jakikolwiek redaktor z tamtych lat to miło mi będzie jeśli do mnie napisze. To samo dotyczy niektórych osób, o o których pisano i z którymi są przeprowadzane wywiady - większość z nich to już nie są fizycznie te same osoby.

Jeśli jesteście ciekawi o czym i w jaki sposób kiedyś pisała stardollowa młodzież to zapraszam na stronę:


Też się tam przewijam w kilku tematach ;P..... Miłej lektury :)

PS: Może kogoś to zainspiruje i powstanie jakiś nowy magazyn! Jeśli tak to poinformujcie mnie o tym! Na pewno zareklamuję taki magazyn całkowicie za darmo na swoim blogu.


27 komentarzy:

Adusia2525 pisze...

Ja stardoll pamiętam głównie z 2006 i 2007 roku, potem wróciłam w 2010r. A na swoim koncie jestem dopiero od 2011r. Czyli ja w takim razie jestem prababcią?

Selenaolciax pisze...

Fajnie kiedyś było... ;3

angelika pisze...

ja jestem na stardoll od 2010 a moja ciocia od 2008
a mama od 2010
Angelika.1999

zuziaroberto pisze...

ja jestem na stardoll od 31 października 2010 roku.
zuziaroberto

HarajukuGirlPL pisze...

@ Adusia2525

tak Adusia2525, jesteś prababcią :)

ja niestety trafiłam na stardoll dopiero w 2008 roku

Tynka (jaka-gwiazdka) pisze...

ja jestem na stardoll od 2006 i doskonale je pamiętam.
najbardziej lubilam oczywiście sezam,pamiętam jak byly sezam party
i przerodzilo sie to w pijacka imprezę i adminki niexle się wkurzyly, haha.
dobre czasy..


jaka-gwiazdka

julcia_tam pisze...

Ja pamiętam te trzy magazyny.

Av_PL pisze...

pamiętam kilka z 2009 :)

a tak nie w temacie. wie może ktoś jak mieć prezenty z facebooka w swoim apartamencie?

Anonimowy pisze...

Ja na stardoll trafiłam w listopadzie 2008 r. Ale niestety - nie czytałam tych magazynów, chociaż na "Sezaam" kiedyś chyba trafiłam. A teraz znam jeden magazyn - "A&M" publikowany na OurTheStardoll. Czasami przeglądam.

HarajukuGirlPL pisze...

@ Av_PL

a z czym konkretnie masz problem? jeśli ktoś ci wysyła to odbierasz normalnie w garderobie z pudełka

Ja ;D pisze...

A kiedy wyniki oscarów? :)

megagwiazda22 pisze...

ja byłam na stardoll od 2008 ale się długo nie logowałam nie wiem już czemu i teraz mam inne konto

HarajukuGirlPL pisze...

@ Ja ;D

nie no proszę Was, nie rozśmieszajcie mnie takimi pytaniami!

NIGDY!

Av_PL pisze...

@ HarajukuGirlPL

Chodzi mi o te darmowe prezenty, które wysyła się z facebooka. Dostałam kilka od Ciebie :) i nie wiem jak je 'odpakować'. Nie widzę żadnych pudełek z prezentami itp. ;/

HarajukuGirlPL pisze...

widocznie je anulowałaś, czyli odfajkowałaś...

jak ci przychodzi prezent to nie klikaj na niego na ten kwadrat, bo wtedy się odznacza a guzikiem na dole, tym wąskim zatwierdzasz wybór, czyli zatwierdziłaś ich anulowanie.... NIE WOLNO KLIKAĆ W OBRAZEK Z PREZENTEM!

Av_PL pisze...

hmm możliwe, ale na wszystkie nie klikałam jeśli dobrze pamiętam

HarajukuGirlPL pisze...

@ Av_PL, po prostu na nie nie klikaj i tyle, klikasz jedynie na guzik zatwierdzający

MalaMargusia pisze...

Ja trafiłam na Stardoll w 2008, później miałam praktycznie roczną przerwę.
Magazyny Stardollowe pamiętam doskonale, już teraz takich nie robią, ehh :)

MissMartyna1811 pisze...

Ja na stardoll trafiłam dopiero w 2010 roku . Nawet nie wiedziałam , ze były jakiekolwiek magazyny .

MissMartyna1811

Anonimowy pisze...

Sezaam zdechł -_- ktoś tak kiedyś mówił-szkoda że nie ma już magazynów ;( jestem on bodajże października 2010 pamiętam że wtedy zamykali kohl's

gaga0707

Kimberly (NA STARDOLL wercia57) pisze...

Jestem babcią. xD Rocznik 2009 jest naj :)

emka91 pisze...

Stardoll pamiętam z 2006/2007 roku, chodziłam wtedy chyba do 1 lub 2 klasy podstawówki, na początku nie zakładałam konta bo się bałam, że ciuchy ze starplazy można kupić za realne pieniądze ( coś jak allegro ).
Dobra stworzyłam konto i jakoś fajnie się zaczęło ;). Moim pierwszym kontem była majasas czy jakoś tak, później chyba w 2008 roku założyłam inne konta, aż w końcu doszło do konta emka91, na którym jestem aż do dziś... Szczerze mówiąc rok 2011 był raczej przerwą od Stardoll.com, ponieważ miałam bardzo wolny internet mobilny hypernet, pod koniec 2011 moi kochani rodzice przeszli do tp, a ja zaczęłam wchodzić na stardoll ;). Dobra więcej się nie rozpisuję bo i tak tego nikt chyba nie będzie czytał. Ale magazyny były cudne, pamiętam że chciałam też mieć magazym o stardoll, założyłam blog, zaczęłam robić i usunęłam bo było bardzo brzydko z grafiką, dziś już wiele umiem i tyle, a blog po prostu ubóstwiam ;)

Anonimowy pisze...

A ja miałam stardolla w 2005 roku ale to były fajne czasy wsztstkie stare HB były tanie :) ale to przeszłość żałuje że stardoll już nie jest taki jak kiedyś pamiętam że miałam obsesję na punktcie ubieranki Ohpry Winhrey(czy jakoś tak) i codziennie wchodziłam by ją ubrać haha ale już nie ma tej ubieranki,albo jak w 2008 roku wszystko z DKNY było za 0sd haha a teraz są po 3000sd :(
niestety te wszystkie moje stare konta zostały usunięte więc mam tylko z 2009 roku buuuhuuu
SZLABAN333 zapraszam do mnie!

Niunia1202 pisze...

Ja jestem od 2008 :P Wtedy dużo moich koleżanek grało :D, a teraz już żadna w to nie gra, tylko kuzynki : ))

Kasiikoowa pisze...

Ja jestem od 2011 roku.. :p

Patrycja pisze...

ja mam to samo konto od 2009 roku i doskonale pamiętam wszystko :3
były to dobre czasy :)

Mania03 pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.