czwartek, 23 lutego 2012

Historia Ziemi cz. 1

Zastanawialiście się kiedyś Jak i kiedy powstała Ziemia ?
Jeżeli tak to może nieco wiecie na ten temat , jeżeli nie to ja was w to wprowadzę :)

Otóż 4 567 000 000 lat temu ( 4,6 miliadra lat) Z gazów i pyłów powstała nasza cudowna planeta "Ziemia"na początku nie było na niej żadnych mieszkańców , ponieważ żadne nie zdołałyby na niej wtedy przeżyć.
Opowiem wam jak wyglądała :
Otóż było to niespokojne miejsce na którym bardzo częste erupcje wulkanów (kilkanaście razy dziennie) spowodowaly , że stała się ona pokryta pomarańczowym "piaskiem" , nie rosły na niej żadne rośliny. Zawartość tlenu w powietrzu była krytyczna , przez gazy wydobywające się z kraterów wulkanów .
Dopiero kilkanaście milionów lat po tym jak powstała , zaczeły kształtować się pierwsze organizmy jednokomórkowe np. pantofelek . Z czasem te "jednokomórkowce" zaczeły łączyć sie ze sobą i powstawały proste organizmy , żyjątka morskie .
Epoka w dziejach Ziemi którą wam opisywałam nazywa się Prekambr .

Mam nadzieje że napisałam wam to w dość czytelny i przystępny sposób , chciałam jeszcze dodać że moje opisy nie będą ściągane z żadnych stron internetowych ,bo tak umie każdy . To co czytacie w moich postach to wyłacznie moje dzieło. Czasami będzie mogło się zdazyc że będę chciała przybliżyć wam jakiś opis nie pisany przeze mnie , ale wtedy będę podpisywać źródło :)

Ziemia w Prekambrze :

12 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Bardzo ciekawy artykuł. Przynajmniej wreszcie nauczę się epok. Piszesz bardzo ładnie, prosto i przystępnie. Po prostu używasz nieskomplikowanego języka i zrozumiałam każde słowo. :) Powinnaś napisać podręcznik do geografii, bo wytłumaczyłabyś o wiele więcej niż autor "Ziemii i Ludzi". Pisze w tak niezrozumiały sposób, że ja się nie dziwię, że w całej mojej szkole jest tylko kilka osób z piątkami z geografii. Zliczysz je na palcach jednej ręki - a szkoła liczy prawie 200 osób (bez "podstawówki").

Bloody_Merry pisze...

super artykuł! mam nadzieję na więcej takich, bo przynajmniej nauczę się geografii :)

Myszuunia pisze...

Świetny artykuł :) Ja bardzo lubię czytać o takich rzeczach, a dodatkowo są one opisane ładnym i prostym językiem. Już nie mogę doczekać się kolejnego :)

anetka9995/truskaffkowe pisze...

mi się podoba ;-) Widzę że nie ściągasz z internetu bo łatwo jest zrozumieć twoje posty. Piszesz fajnie i ciekawie. Już nie mogę doczekać się następnego posta ;D

truskaffkowe

MalaMargusia pisze...

Aż dziwne, że mnie zaciekawiło. Chcę więcej :3 Od razu widać, że dziewczyna się tym interesuje bo potrafi w łatwy i przystępny sposób przekazać temat czytelnikom.

MissMartyna1811 pisze...

Ciekawy artykuł . Czekam na więcej . Fajnie , bo napisane w łatwy sposób . Wszystko zrozumiałam .

MissMartyna1811

angelika pisze...

super artykul czekam na kolejne czesci

Angelika.1999

Mrunia pisze...

Cóż, ciekawie opisane, to prawda. Tylko że dla mnie sama tematyka jest na tyle znana, że jakiegoś wielkiego zachwytu być nie może.

Mrunia_R.E.

Kasiikoowa pisze...

Bardzo ciekawe. Czegoś się nauczę :)

Anonimowy pisze...

Dziękuję wszystkim za miłe komentarze :) jest mi bardzo miło że podoba wam się to o czym piszę :D

Niunia1202 pisze...

Podoba mi się :) Można się nauczyć więcej niż w szkole xd

julcia_tam pisze...

świetny artykuł tylko tak dalej