czwartek, 19 stycznia 2012

Skóra

Moja dzisiejsza notka będzie dotyczyć... skóry.
Nie chodzi o to, że jestem jakąś rasistką, czy coś w tym stylu (sama mam dość orginalny kolor) ... chodzi mi bardziej o cerę na stardoll.
Mianowicie, stardoll daje nam opcje wybrania koloru skóry, która znajduję się chyba od początku istnienia tej witryny.Każda z nas ma swój orginalny kolor, ale niektóre, są bardziej popularne niż inne. Najmniej osób korzysta z koloru "bardzo mocno, ciemnego brązu", jasny brąz jest zdecydowanie częściej widziany na naszych dollkach. Odcienie blade "zakładamy" raczej okazyjnie, na konkursy itp., za to najczęściej, mamy na sobie odcienie "polskie" i troszkę szarawe.
Co do cery, wśród użytkowniczek ostatnio weszła moda, na pieprzyki, które potrafią być świetnym dodatkiem i dodadzą trochę autetyczności naszej twarzy. Niestety duża część osób przesadza z ilością pieprzyków, i wygląda to tandetnie ( niektórzy robią sobie z pieprzyków nawet tzw. "efekt dziury w zębach"!
Kolejnym detalem, mogą być piegi, są darmowe, można wybrać ich kolor i wiele osób z nich korzysta (w tym ja), ale dużej ilości osób się to po prostu nie podoba i nic tego nie zmieni.
Na naszą twarz możemy dodać wypieki (szare i brązowe, ale cóż...), albo wymalować je pudrem, co nie jest złym rozwiązaniem, bo to nadaje naszej twarzy głębię.A wy z czego korzystacie, a co uważacie za ohydne? ??
_jagusia

4 komentarze:

Mrunia pisze...

Moja dollka przez dłuższy czas, od początku mojego pobytu na Stardoll, miała jedną z podstawowych kolorów skóry (suwak był wtedy jeszcze tylko dla SS) - ten drugi od lewej. Dopiero jakieś dwa tygodnie temu, może trochę wcześniej lub później, ustawiłam jej na suwaku najjaśniejszy odcień skóry, jaki mogłam. Nie podobają mi się bardzo różowe odcienie cery (sama w realu taki mam :P) ani jasnobrązowe. Wolę albo bardzo jasne, albo takie szarawe, albo bardzo ciemne, albo żółtawe.
Pieprzyków nie lubię i nie mam. Piegi czasem sobie ustawiam, w różnych kolorach i ilościach, ale nie zawsze. "Wypieki", jeśli można je tak nazwać, zazwyczaj ustawiam białe.

Mrunia_R.E.

Kasiikoowa pisze...

Ja jak założyłam konto na stardoll, to moja doll miała cerę brązową.. nie wiem co mnie skłoniło do ustawienia takiej cery.. :P A teraz mam odcień takiej.. szarości :) podoba mi się :>

Anonimowy pisze...

Nie podoba mi się ciemna i żółta cera. Sama w realu mam bladą cerę i to lubię, opalenizna wygląda kiczowato. Na stardoll często zmieniam kolor skóry, aby wszystko pasowało do stylizacji. Najczęściej jednak mam bladą cerę lub taką szarawo-brązową.

julcia_tam pisze...

JA ma podstawową