poniedziałek, 16 stycznia 2012

Rekord

Dobra wiem że wcześniejszy artykuł nie poszedł mi dobrze ale dziś znalazłam w internecie ciekawszy :)
Chcę pokazać wam największą kolekcje butów  Converse. Pani Penny Gold, emerytowana nauczycielka z miejscowości Lake Mary na Florydzie, wpisała się do historii rekordzistów Guinessa jako posiadaczka największej na świecie kolekcji butów marki Converse. Ma aż 733 pary, w przeróżnych modelach, odmianach i kolorach.
Poprzedni rekord Guinessa w tej samej kategorii należał do pana Joshuy Muellera z Lakewood w USA, który posiadał 403 pary tzw. „Conversów”.
Pani Gold kolekcjonuje buty już od czasów dzieciństwa. Jej najstarsze egzemplarze pochodzą z dzielnicy Brooklyn w Nowym Jorku, gdzie dorastała i chodziła do szkoły.
Każda para jest oczywiście inna. Wśród najciekawszych egzemplarzy znaleźć można niejedne wybitne błyszczące, wzorzyste i naprawdę niepowtarzalne okazy np. z imitacją sadzonego jajka czy kawałkiem biało-czerwonego obrusu w kratkę. Na niektórych są elementy komiksów, postacie ich bohaterów, np. Batmana i Robina, nazwy zespołów muzycznych takich jak Metallica czy The Doors. Nie może oczywiście zabraknąć także tych klasycznych jednokolorowych trampek, znanych na całym świecie.
Jej ulubioną parą są trampki z odwzorowaniem mapy metra w Nowym Jorku, z wszystkimi stacjami na których zwykła wysiadać podczas podróży na uniwersytet w młodości.
Obecnie, mieszkając na Florydzie, również regularnie odwiedza sklep obuwniczy z Conversami, a obsługa znając jej hobby, zawsze odkłada dla niej najciekawsze pary.
Każdy z butów w kolekcji pani Gold został zakupiony osobiście przez nią. „Nigdy nie kupuję na Ebayu”, dodaje.
Przyznaje też, że niektóre z egzemplarzy w jej kolekcji podobają jej się bardziej niż inne. „Lubię te kolorowe i błyszczące, ale niektóre to już lekka przesada”. Na każdą parę, pani Gold wydaje średnio 20 dolarów, czyli w przeliczeniu na złotówki ok. 70 zł. Jak łatwo policzyć 733 pary kosztowały ją zatem łącznie niecałe 15 tysięcy dolarów, co daje 51 tys. złotych.

i podobał wam się artykuł ?  megagwiazda22

8 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Mi się artykuł podoba ;)

xD_Karina_xD pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
xD_Karina_xD pisze...

Ciekawe, ja co prawda nie lubię tych butów. Szkoda że wszystko jest słowo w słowo skopiowane z Internetu > http://rekordyguinessa.pl/najwieksza-kolekcja-butow-converse/

Mrunia pisze...

Cóż, artykuł ciekawszy, niż poprzedni, ale rzeczywiście mogłaś choć trochę zmienić, a nie kopiować całości.

Mrunia_R.E.

Kasiikoowa pisze...

I mogłaś jakieś zdjęcia dać.. :|

Anonimowy pisze...

Mogłaś dodać coś od siebie, a nie bezmyślnie klikać "kopiuj" i "wklej". Dodałabyś jakieś obrazki! Jeżeli nie było zdjęć kolekcji, to mogłaś dodać przykładowe modele tych butów. Jest lepiej, bo artykuł jest ciekawy, ale nie było wielkiego wysiłku z twojej strony w dwóch kliknięciach myszką... -.-
Co do artykułu. Ja osobiście lubię tzw. conversy. Ale nie kupuję oryginalnych butów marki Convers, ogólnie w przypadku, kiedy płacimy za znaczek czy firmę uważam płacenie 200 zł za coś wartego 50 zł za głupotę. Czasami markowe rzeczy są bardziej trwałe, ale nie zawsze. Te za 40 zł zupełnie mi starczają, nie niszczę butów, moje wiosną będą mieć rok. Czarne, a przy kostce w biało-szarą kratkę na czerwonym tle. Chwilowo mam tylko jedną parę, wiosną zaopatrzę się w następne. Conversy to jedyne sportowe buty w mojej szafie (nie wliczając tenisówek na w-f :D).

julcia_tam pisze...

Fajny artykuł

lady pisze...

wiem ale zdjęć nie mogę dodawać bo znikają
megagwiazda22