poniedziałek, 12 grudnia 2011

Widzę, że do niektórych trzeba metodą obrazkową

A więc dobrze. Poniżej przedstawiam krok po kroku co trzeba zrobić aby być obserwatorem bloga oraz aby lista obserwowanych przez Was blogów poprawnie się wyświetlała (czyli publicznie, dla wszystkich).

Jak zostać obserwatorem bloga?
Najprostszy sposób jaki znam to kliknąć w wyraz OBSERWUJ, który znajduje się na pasku menu bloggera, w lewym, górnym rogu, koło wyszukiwarki (patrz obrazek).
 

Jak upublicznić swój profil i listę obserwowanych blogów?
Pierwszy krok :)
Wchodzicie na stronę ustawień profilu bloggera czyli tu
http://www.blogger.com/edit-profile.g
Jeśli jesteście zalogowani to od razu otworzy Wam się właściwa strona, jeśli zaś nie jesteście zalogowani to otworzy się strona logowania, należy się wtedy zalogować. Po tej czynności otworzy się właściwa strona.

Kolejny krok :)
Teraz  tam gdzie macie napisane Udostępnij mój profil oraz Pokaż obserwowane witryny robicie ptaszka (zaznaczacie) tak jak to pokazałam na poniższym obrazku.


Po zaznaczeniu tych opcji klikacie na guzik ZAPISZ PROFIL na dole strony.


Jeśli te dwie opcje nie będą zaznaczone to Wasz profil będzie niewidoczny a co za tym idzie lista obserwowanych blogów również.

Jeśli nie jesteście pewni, czy Wasz profil wyświetla się poprawnie (publicznie) i czy widać na nim blogi, które obserwujecie to kliknijcie w swoją nazwę w byle którym komentarzu, który napisaliście i tam dokładnie to sprawdzicie. Poniżej przedstawiam obrazek jak dokładnie powinien wyświetlać się nasz blog.
Jeśli pod hasłem "Blogi, które obserwuję" nie znajdziecie napisu (linku) online-stardoll© to oznacza, że nie jesteście obserwatorami bloga. Jeśli zaś w ogóle nie wyświetla Wam się ten beżowy tekst "Blogi, które obserwuję" to oznacza, że macie nie włączony profil publiczny tylko prywatny.


Mam nadzieję, że ta instrukcja pomoże Wam teraz w szybszym ocenieniu kto obserwuje bloga a kto nie. Prościej wytłumaczyć się już nie da.
Ja wchodzę na każdy profil osoby, która się zgłasza do konkursów lub do darmowych reklam i jeśli nie widzę tam tekstu online-stardoll© to osoba ta od razu jest wyeliminowana z jakichkolwiek losowań i przywilejów... po prostu nie jest brana pod uwagę.


A teraz cofnijcie się do notki z rezerwacjami darmowych reklam i sprawdźcie, dlaczego nie został zarezerwowany termin, o kóry prosiliście. Lista była aktualizowana w niedzielę o godzinie 23:00. Osoby, które mają przy nazwie na czerwono DO WERYFIKACJI! nadal nie spełniają warunków, które obowiązują podczas przydzielania terminów.

5 komentarzy:

julcia_tam pisze...

Mi się co jakiś czas wyłącza i muszę jeszcze raz obserwować.

o_ania_o pisze...

Od listopada byłam obs,a mnie wywaliło i już się nie chce dodać!

kxaxmxa pisze...

Ja jestem . Napewno .
Nawet umiałam to sprawdzić ;PP

kxaxmxa

Lexusis2 pisze...

kurde! okazalo się że mnie też wywaliło...musze sprawdzać

Lexusis2 pisze...

a jednak nie chce mnie dodac a szkoda...