poniedziałek, 19 grudnia 2011

Śnieg i dzwonki na blogu


Strasznie dużo osób pyta mnie jak można zrobić ten śnieg co pada na blogu. Naprawdę to nic prostszego jak wejść w google.pl i wpisać słowa: śnieg na blogu lub śnieg blog. No chyba, że ktoś jest na tyle leniwy, że woli mieć podaną gotową rybkę zamiast wędki. W każdym bądź razie nie jest to jakaś wielka tajemnica i śnieg może mieć każdy, kto oczywiście posiada bloga lub stronę interentową. W przypadku bloggera jest to wyjątkowo proste, gdyż wchodzimy na stronę na której wygenerujemy kod HTML ze śniegiem jaki sobie wybierzemy (może to być na przykład strona swieta.dodatki.net) po czym wklejamy wygenerowany kod jako widget HTML/JavaScript na bloga i gotowe - śnieg już pada :)

Z dzwoneczkami jest podobnie, tyle tylko że są to dzwoneczki udostępnione przez samego bloggera, czyli ich własne ;P Wystarczy, że wejdziemy na oficjalną stronę www.bloggerplugins.org, wybierzemy pozycję dzwonków (lewa, prawa czy obie strony bloga)  po czym klikamy Add Christmas Bell Widget i to wszystko :)

4 komentarze:

Kasiikoowa pisze...

Ja nie mam bloga ;) tzn. jestem redaktorką na pewnym blogu ;D

julcia_tam pisze...

Fajne
julcia_tam

98justka98 pisze...

To bardzo miłe z twojej strony, że o tym napisałaś :)

98justka98

Zozoleq pisze...

fajnie, tez sie kiedyś nad tym zastanawiałam ale nie posiadam bloga wiec mi to nie jest do życia potrzebne, ale jak będę kiedyś miała bloga to na pewno cos takiego zrobię ;)