piątek, 25 listopada 2011

Zmiany dla StarBlogerów Magazynu Stardoll

Dziś stardoll rozesłał list do StarBlogerów, którzy mają możliwość publikowania swoich artykułów w Magazynie Stardoll. List dotyczy zmian wgrywania grafik do artykułów.


Wiadomo było, że dawniej gdy chciało się zamieścić jakiś obrazek w artykule wchodziło się na Google - grafika i tam dawało się ogólne wyszukiwanie po czym znaleziony, konkretny obrazek wgrywało się na stardoll i zamieszczało informację skąd pochodzi. Obecnie sprawa się nieco komplikuje, ale to nie jest jakiś straszny kłopot. Teraz aby dodać grafikę do artykułu możemy wykorzystywać obrazy z witryny stardoll.com, witryny Posh24, zdjęcia własnego autorstwa lub zdjęcia z oznaczeniem "do użytku komercyjnego" znalezione w internecie.
Jak zamieszczać te pierwsze trzy to chyba wiadomo, a jak znaleźć te ostatnie czyli do użytku komercyjnego? To bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę Google - grafika i kliknąć w "zaawansowane wyszukiwanie grafiki".


Gdy już nam się załaduje strona z opcjami zaawansowanymi należy zaznaczyć (zafajkować) okienko "Użytek komercyjny" (zaznaczyłam na obrazku poniżej). Teraz Google wyszuka nam tylko te obrazki, które możemy dodać do artykułu, oczywiście nadal pisząc w artykule informację skąd one pochodzą.

tekst instrukcji: HarajukuGirlPL©online-stardoll.blogspot.com
grafika: zrzut z ekranu google.pl


EDIT:
Link do tej notki został umieszczony na głównej stronie stardoll.

7 komentarzy:

Kasiikoowa pisze...

Mhm.. ; >

Kasiikoowa

Mrunia pisze...

Aha. Nie sądzę, żebym kiedyś została StarBlogerką, ale lepiej wiedzieć o takich rzeczach.

Mrunia_R.E.

kxaxmxa pisze...

Ja nie jestem starblogerką i raczej nigdy nie będę .
Ale przyda się to wrazie gdybym jednak kiedyś , co jest nierealne , została starblogerką :))

Do anonimowy :
Co z tego , że cie to nie obchodzi . Jak cie nie obchodzi to nieczytaj - proste.! Ty też nikogo nie obchodzisz . Ten twój komentarz jest po prostu żałosny...


kxaxmxa

Kasia pisze...

Ja jestem redaktorką i dla mnie to jest utrudnienie, gdyż muszę dużo szukać obrazków i nie zawszę znajduję to co chcę :<
MiSs_KaSiUnIa98

Jesscelina pisze...

Choć nie jestem starblogerką jak dla mnie to utrudnienie

Jesscelina

truskaffkowe pisze...

nie jestem starblogerką ale to zawsze tak jest jak zmiana to często na gorsze:(

Anonimowy pisze...

Ja nie jestem blogerką ale widziałam że napisANO O TYM

sTYLISTAkAMILA