wtorek, 8 listopada 2011

Projekty Macieja Zienia już są dostępne w StarPlazie

W StarPlazie pojawiła się właśnie kolekcja inspirowana projektami naszego polskiego projektanta, Macieja Zienia. Kolekcja powiązana jest z dniem 11 listopada czyli Świętem Niepodległości obchodzonym w Polsce tego dnia. O dziwo, kolekcja nie jest zbyt droga i nie jest tylko dla SS :)
Co o niej sądzicie? Ja lecę na zakupy :DMaciej Zień - polski projektant mody ur. 24.04.1979r.
Swoją pasję związaną ze światem mody rozwijał w Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie, by oficjalnie zadebiutować w 2000. Jako 17-letni uczeń Liceum Sztuk Plastycznych zaprezentował pierwszą autorską kolekcję, na lubelskim pokazie mody "Prowokacje". W następnych latach zebrał nagrody jako finalista konkursu dla projektantów mody Złota Nitka oraz Złoty Wieszak. W 2004 roku został laureatem prestiżowej nagrody Belvedere International Achievement Award w kategorii Projektant Mody, przyznawanej młodym utalentowanym ludziom znajdującym się u progu kariery międzynarodowej. W roku 2007 otrzymał Nagrodę Specjalną: Honorową Złotą Nitkę dla Uznanego kreatora mody. Rok 2008 był dla polskiego projektanta rokiem jubileuszowym, w którym świętował 10-lecie twórczości, zwieńczone wystawą prac w Muzeum Narodowym w Królikarni. W tym bardzo ważnym dla projektanta etapie rozwoju artystycznego, został on dwukrotnie zakwalifikowany do wystawienia kolekcji podczas Paryskiego tygodnia mody prêt-à-porter. Wykonał liczne stylizacje do teledysków, widowisk oraz sesji zdjęciowych. Zaprojektował kostiumy do spektakli teatralnych: Chicago (2002), Łóżko pełne cudzoziemców (2003), Biznes (2004), Węże (2005), One (2006), Stepping out (2006) oraz Krawiec (2006). W 2009 roku zadebiutował jako twórca kostiumów do baletu Tristan (2009), którego premiera odbyła się w marcu w Operze Narodowej. Specjalne pokazy kolekcji Macieja Zienia można było obejrzeć m.in. w Niemczech, Katarze oraz we Francji. Klientkami Zienia są m.in.: Aneta Kręglicka, Grażyna Torbicka, Monika Richardson, Jolanta Pieńkowska, Justyna Steczkowska, Ewelina Flinta, Monika Brodka, Alicja Majewska, Małgorzata Kożuchowska. Jego kreacje wybiera również topmodelka Jodie Kidd i stylistka Madonny – Victoria Fernandez, Patricia Kaas czy Eva Herzigová. Projektami marki Zień zachwyciła się także amerykańska aktorka Andie MacDowell, która włożyła jedną z kreacji wieczorowych na Galę Telekamer, gdzie odbierała nagrodę. Pierwsze firmowe Atelier Zień oraz butik zostały otwarte w Warszawie w 2006 roku. W związku z intensywnym rozwojem marki Zień, w grudniu 2008 został otwarty kolejny butik, w Poznaniu. Miłośniczki marki Zień oprócz strojów prêt-à-porter (gotowych do noszenia) mogą również zamawiać wzory indywidualne, uszyte specjalnie na miarę. W 2009 roku, projektant wspólnie z Ceramiką Tubądzin wydał kolekcje płytek ceramicznych nawiązujących swym stylem do klimatu Paryża i Londynu.
pl.wikipedia.org

3 komentarze:

Jesscelina pisze...

Zaraz zajrzę do starplazy :)

Jesscelina

Kasiikoowa pisze...

Ja również . ;)

Kasiikoowa

Mrunia pisze...

Ta, zawsze takie fajne rzeczy pokazują się akurat wtedy, kiedy na większość z nich mnie nie stać. Spisek wrzechświatowy, jak nic! ;)
Ale i tak kupię co najmniej jedną rzecz.

Mrunia_R.E.