czwartek, 24 listopada 2011

Powrót do starszych lat...

Na pewno większość z was, nie słyszało o takich zespołach lub artystach piosenki jak "Modern Talking" czy C.C. Catch. Dlaczego? Bo te zespoły były sławne w okresie "młodzieńczym" waszych rodziców. Teraz chciałabym przedstawić wam jeden z zespołów - Modern Talking.

http://pasja.media.pl/wp-content/myfotos/rozne/modern_talking.jpg
Modern Talking to niemiecki duet, którego piosenki królowały w latach 80 na niejednej dyskotece.
Utwory takie jak „You’re My Heart, You’re My Soul” czy „Cheri Cheri Lady” nucili niemal wszyscy. Muzykom udało się powtórzyć swój sukces w kolejnej dekadzie – w 1998 wydali album „Back For Good”. Wspólnie zaczęli nagrywanie materiału muzycznego, który ukazał się jako ich pierwsza próbka możliwości późną jesienią 1984 roku, a był to singiel zatytułowany "You're My Heart, You're My Sou", który podobnie jak i późniejsze "Cheri Cheri Lady", "Brother Louie", "You Can Win If You Want" okazała się być wielkimi sukcesami komercyjnymi, które przyniosły rozgłos muzykom nie tylko na terenie Niemiec ale i całego świata. Pierwszy długogrający album na rynku muzycznym pojawił się w 1985 roku i zatytułowany był "The 1st Album" - jego nakład sięgnął 6 milionów sprzedanych płyt. Drugim w kolejności longplayem tego niemieckiego duetu była wydana w tym samym roku płyta zatytułowana "Let's Talk About Love". W 1986 roku Modern Talkin nagrał dwa kolejne albumy, które zatytułowane były odpowiednio "Ready for Romance" oraz "In the Middle of Nowhere". Trzeci rok wspólnej działalności tych dwóch muzyków przyniósł fanom kolejne dwa krążki studyjne, a były to "Romantic Warriors" oraz "In the Garden of Venus".  
Pod koniec roku 1987 po wydaniu szóstej płyty studyjnej i sprzedaniu przeszło 60 milionów płyt na całym świecie zespół zawiesił działalność na następne 11 lat. Prawdopodobnym powodem takiego stanu rzeczy była żona Thomasa - Nora Balling, która w bardzo skuteczny sposób wprowadzała destabilizację i konflikty pomiędzy dwoma artystami. Rok 1998 przyniósł fanom długo oczekiwaną nową płytę zespołu, albowiem muzycy reaktywowali swój skład i wypuścili na rynek krążek zatytułowany "Back For Good", który zawierał nowe wersje ich starych przebojów oraz cztery zupełnie nowe kawałki. Płyta okazała się być wielkim hitem, który bardzo chętnie był kupowany przez fanów i rozszedł się w nakładzie przekraczającym 10 milionów egzemplarzy. Kolejne wspólne lata działalności muzyków przyniosły 6 nowych płyt, które zatytułowane były odpowiednio: "Alone" z 1999 roku, "Year of the Dragon" z 2000 roku, "America" z 2001 roku, "Victory" z 2002 roku, "Universe" z 2003 roku oraz pożegnalny album "The Final Album" również z 2003 roku. Pożegnalny dlatego, że muzycy po raz kolejny popadli w konflikt między sobą i zawiesili wspólną działalność.
Do dnia dzisiejszego zespól sprzedał na całym świecie przeszło 120 milionów egzemplarzy swoich płyt.

8 komentarzy:

Mrunia pisze...

Nazwę kojarzę, wiem, że taki zespół był w latach 80., ale raczej niewiele poza tym, dlatego z ciekawością przeczytałam artykuł. Sądzę, że lepiej jest publikować notki o takich starszych czy mniej znanych obecnie zespołach, niż o takich, które i tak wszyscy znają.

Mrunia_R.E.

Kellseay pisze...

kocham ich <3

duda26 (dudaczek) pisze...

Latach ich świetności miałam kilka lat ale mój brat był ich wielkim fanem, przez co ja też ich polubiłam, tak patrze na nich teraz, a kiedyś i widać że to już nie to co w latach 80-tych

Kasiikoowa pisze...

Hmm.. Mój tata ich słucha . :D

Kasiikoowa

kxaxmxa pisze...

Słyszałam o nich . :))

kxaxmxa

Majka994 pisze...

Proszę następny artykuł o Alice in Chains lub Nirvanie=)

Anonimowy pisze...

Majka994@: rozważę twoją propozycję

Jesscelina pisze...

Słyszałam o nich

Jesscelina