piątek, 4 listopada 2011

Info dla redaktorów bloga

Nie wiem dlaczego, ale niektórzy z Was mają nawracającą manię złego formatowania tekstu i beznadziejnego wklejania grafik. Naprawdę mam już dosyć poprawiania po Was każdej notki! Zajmuje mi to kilkadziesiąt minut dziennie, a ja naprawdę mam ciekawsze zajęcia niż siedzieć przy kompie, formatować tekst i sprawdzać błędy ortograficzne i stylistyczne (bo te też bardzo często robicie). Nie będę tu wymieniać, o których redaktorów chodzi, ale jeśli tak dalej pójdzie to będziemy się musieli pożegnać. Jeśli nie umiecie formatować zostawcie tekst bez formatu - nie kolorujcie, nie pogrubiajcie, nie przesuwajcie, w ogóle nic nie dotykajcie, napiszcie co macie napisać i będzie ok - czarno na białym, bez udziwnień. To samo tyczy obrazków. Metoda wklejania obrazków na bloga jest tak prosta jak budowa cepa, więc nie rozumiem dlaczego niektórzy z Was wklejają obrazki metodami z kosmosu, tworząc przy tym kod html, który zajmuje kilkadziesiąt lub nawet czasami kilkaset linijek tekstu. Jeśli nie zamierzacie wkleić obrazka normalną metodą czyli klikając na ikonkę "wstaw obraz" to w ogóle go nie wklejajcie, bo źle dodana grafika robi zamieszanie w całym szablonie.
To tyle na co chciałam Wam zwrócić uwagę. Myślę, że i czytelnikom będzie łatwiej czytać jak w notce będzie ład i porządek a nie porozwalane wszystko na lewo i na prawo.

7 komentarzy:

Aravilar pisze...

Uważam że to co napisałaś jest słuszne, bo w końcu pisanie nowych postów jest dość łatwe, i bardzo się ciesze że dbasz tak o tego bloga bo jest to jeden z lepiej prowadzonych blogów.
Życzę cierpliwości do niesfornych redaktorów :)

Kasiikoowa pisze...

Hmm.. Słuszna uwaga .

Kasiikoowa

Jesscelina pisze...

Ja tez tak uważam


Jesscelina

Caro088 pisze...

Moim zdaniem jest to najlepszy blog Stardoll ;)

Caro088

JasnoOka pisze...

Ja dodaję obrazek po prostu wklejając go z internetu "kopiuj, wklej". Nie używałam nigdy znacznika "wstaw obraz" czy coś takiego (nie wiedziałam że to istnieje). A jeżeli chodzi o grafikę - nie będę pokazywać moich prac (jeżeli o tę grafike chodzi), lecz po skończeniu nagłówka na blogu, zamierzam to pokazać, bo nie po to się ztym męcze, żeby zrobić tylko dla siebie..


MuZa-Nika

HarajukuGirlPL pisze...

@ JasnoOka

NIGDY TAK NIE RÓB!!! Korzystaj właśnie z tego znacznika "wstaw obraz", po to on jest - żeby nie mieszać i żeby było prościej, to ma znaczenie i to wielkie, bo ja potem do ładu nie mogę dojść z tymi grafikami i po prostu w starszych notkach je usuwam i są notki bez obrazków. Ale nie martw się, nie ty jedna popełniasz ten błąd, dlatego innych też się to tyczy, KORZYSTAJCIE Z IKONKI "WSTAW OBRAZ"!!!

kxaxmxa pisze...

Też tak uważam .

kxaxmxa