poniedziałek, 31 października 2011

Nocny seans ;)


Halloween, Hallowe'en – zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.
Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mimo, że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się po święcie Bożego Narodzenia największą popularnością. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90.


U mnie co roku zwołuje się rodzinę i wspólnie siadamy przed Komputerem bądź telewizorem.Zazwyczaj oglądamy horrory bądź komedie związaną z Halloween. 

A ty Jak spędzasz święto Halloween ?
Opisz w 3-4 zdaniach jak u ciebie to wygląda.
Czekam na Komentarze :) 

13 komentarzy:

Kasiikoowa pisze...

Hmm.. u mnie to wyglądało kiedyś jak byłam młodsza, że siostra zapraszała koleżanki i mnie straszyły .. :D
A raz wywoływałam duchy z siostrą i okno było zamknięte a firanka się poruszyła . ^_^ Miałam wtedy ok.7-8 lat :P Było fajnie.. a teraz to tak samo jak autorka tego artykułu - oglądanie jakiegoś filmu związanego z Halloween . ;)

Życzę wszystkim strasznego Halloween - Kasiikoowa . :)

Paula90Febo pisze...

A mój tata mówi że to pogańskie święto i nie uznaje HALLOWEN ,ale on w nocy pracuje więc z mamą moją przyjaciółką i psem oglądamy komedie na Hallowen robimy wycinanki dyń i upiorów rysujemy robimy teatrzyki oraz Hallowenowe wypieki .Najlepsze jest gdy wyciągamy z piwnicy Czesia(plastikowego kościotrupa)przebrania upiorów i wychodzimy w przebraniach do miasta by straszyc przechodniów wracamy do domu z pełnymi torbami słodyczy więc musimy zjeśc je przed powrotem Taty Czesio ma chonorowe miejsce przy stole a o 9.00 jest juz posprzątane i wygląda to tak jakbyśmy poszły spac o 20.00.
Sorry trochę się rozpisałam.
Paula90Febo

Florencece pisze...

Hej, pamiętasz jak pisaliśmy o darmowych reklamach jako partnerzy? Tak więc oto moja reklama, jaką chcę abyś umieściła u siebie za miesiąc październik:

Hej tu Florencece :)
Chciałabym Was zaprosić na mojego bloga.
Liczę na to, że dodacie się do obserwatorów i wyrazicie swoje opinie w komentarzach.
(tutaj zalinkownay na moją sronę obrazek:http://3.bp.blogspot.com/-uwC357iwlxI/TpbA5yDrJOI/AAAAAAAAAi8/QvB1BpaNxtQ/s1600/flora1.png)

Zapraszam Was również do mojego apartamentu!
5 mile widziane! Zaglądnijcie również do bazaaru: (obrazek:http://i40.tinypic.com/w6xiex.jpg niech będzie zalinkowany:http://www.stardoll.com/member/florencece)

florencece.blogspot.com

lulusia12 pisze...

Dla mnie helloween to normalny dzień. Nigdy jakoś zwyczajne go nie obchodziłam. Mało uwagi zwracałam uwagę na to kiedy jest to święto. Pewnie jakby mnie ktoś spytał kiedy jest helloween to bym nie wiedziała

Jesscelina pisze...

Dla mnie ten dzień nic nie znaczy i go nie obchodze

Jesscelina

dodusia254 pisze...

ja chodzę z koleżankami po różnych domach , oczywiście w przebraniach i ludzie albo daja nam kase , albo cukierki , albo nic nam nie daja ( my nie robimy zadnych psikusow) W tym roku też miałam iść z moją ekipą , ale niestety muszę jechać do rzeszowa :(

Renata (relkins) pisze...

U mnie przebiega o w sposób przedstawiony na wielu amerykanskich filmach. Osiedlowe dzieciaki chodza w przebraniach po domach prosząc o smakołyki, rowniez i z mojej kamienicy, A my rodzice organizujemy ostatni grill w roku. Fakt jest on dośc szybki zwazwszy na chłod ale i tak jest przyjemnie .

Anonimowy pisze...

Hej:) Ja Haloween przeważnie spędzam w domu, bo rodzice nie pozwalają mi chodzić po domach przebrana za kogo, bo mówią, że to nie Polskie święto ale dzisiaj, aby choć trochę poczuć, że jest Haloween zrobiłam dynię ze świeczką w środku więc zapalę świeczkę na wieczór. Mój wujek mieszka w Ameryce (ale jest Polakiem tylko tam pracuje i mieszka) i pewnie dziś obchodzone jest u niego to święto, bo tak naprawdę to jest święto Amerykanów. Pewnie pisze nie na temat ale tak spędzam Haloween . Dzięki:)

StylistaKamila

kxaxmxa pisze...

Ja nie obchodze Halloween . Ale i tak dzień wcześniej sie zjeżdża rodzina , bo moja siostra ma urodziny :))

kxaxmxa

JuliaxxD pisze...

Ja nie obchodze hallowen, uważam że to aerykańskie świeto.

JuliaxxD

KATERIMA pisze...

Szkoda że u nas ludzie nie bawią się tak jak w Stanach, to fajna tradycja.Ja dzisiaj będę całą noc oglądać Horrory, a co!

Caro088 pisze...

Moi rodzice nie popierają tego święta, bo nasza rodzina jest głęboko wierząca ;)

Caro088

Lena1152 pisze...

Ide na msze . A później na cmentarz. I moim zdaniem płacić stawke "życie " za kilka godzin zabawy to żałosne. Wy nawet nie wiecie co w krajach które obchodzą haloowen się dzieje. To wam powiem. Oddają dusze dla diabła !. Żal