wtorek, 17 marca 2009

CoverDoll PL® - Dzień Św. Patryka

Dzisiejsze wydanie CoverDoll PL® będzie publikowane na raty. Wczoraj niestety zabrakło mi czasu na przeglądniecie wszystkich konkursowych scenerii, których jest grubo ponad 100, dlatego zwycięzcy tego konkursu zostaną ogłoszeni dopiero po południu (w godzinach 16-18).
Obecnie wiadomo już kto otrzymał tytuł MeDoll Tygodnia - jest nią Darunia05, której serdecznie gratuluję!
Oprócz tego w dzisiejszym CoverDoll PL® opublikowane zostały artykuły przygotowane przez Wasze koleżanki ze stardoll. Dziewczyny spisały się na medal, chociaż czasu na przygotowanie miały bardzo mało.


17-ego marca obchodzone jest święto Św. Patryka - Patrona Irlandii, misjonarza i organizatora życia religijnego.
Święto związane jest z popularnością kultury celtyckiej. Symbolizuje je trzylistna zielona koniczyna, która stała się również symbolem Irlandii. W dniu Świętego Patryka organizowane są festyny, na których dominuje kolor zielony. Święto to jest świętem narodowym Irlandii, ale obchodzone jest też w wielu innych krajach. W dniu tym odbywają się parady, nosi się zielone ubrania, podaje się zielone piwo (z dodatkiem zielonego barwnika), a niekiedy farbuje się nawet rzeki na zielono. Najbardziej uroczyście obchodzi się jednak ten dzień w Irlandii. Prawie wszystkie firmy i instytucje - za wyjątkiem restauracji i pubów - są zamknięte. Z uwagi na religijny charakter święta przed właściwymi obchodami wielu ludzi uczestniczy we Mszy św. tradycyjnie ofiarowanej w intencji misjonarzy całego świata.
Od kilku lat tradycja obchodów Dnia Św. Patryka obecna jest również w Polsce. Liczne kluby, puby i dyskoteki organizują tematyczne imprezy, obowiązuje kolor zielony, wszędzie słychać irlandzką muzykę, a piwo leje się strumieniami.
przygotowały: mroweczka115, MC--HM, 00Doda00
źródła: wikipedia.pl, ściąga.pl"Lubię zielony kolor, dlatego że kojarzy się z życiem, harmonią, naturą i bliskim kontaktem z nią. Zieleń to kolor uzdrowienia, nadziei i wolności, ale przede wszystkim to kolor szczęścia:)"
przygotowała: Lena14-14

I na koniec jeszcze kilka gifów dla Was :)6 komentarzy:

Stardoll By Atomówki x] pisze...

woow dzięki. ;dd
a ten artykuł jest świetny. ; )

Strzyga0707 pisze...

Gratuluję Darunia05! Świetny artykuł. Ciekawe kto jeszcze wygra.

Iveria/ ewa.iva pisze...

fajne te stylizacje ;-)

___________________
zapraszam ->http://papersstars.blogspot.com/

00Doda00 pisze...

Ale harajuku mam nadzieję że wiesz one pisały razem artykuł a ja oddzielnie?! bo na mnie nie poczekały, więc chyba musisz zmienić bo razem tego nie przygotowałyśmy.

Gabisia9 pisze...

Ta darunia mnie skopiowała! Mam prawie identyczną medoll tylko oczy inne!

OmErTa :) pisze...

Również gratuluję Daruni05 :)
A co do tego święta,skoro zielone piwko leje się strumieniami to już lubię to święto ;D