czwartek, 5 stycznia 2012

WOŚP - będzie się działo + KONKURS!

Już w tę niedzielę niemal w całej Polsce odbywać się będzie 20 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ja z racji tego iż mieszkam w Krakowie idę na Rynek Główny, gdzie wśród imprez zorganizowany będzie między innymi Koci Show promujący wejście do kin nowego filmu dla dzieci i młodzieży "Kot w butach" (premiera 5 styczeń 2012). Mam nadzieję na dobrą zabawę oby tylko pogoda dopisała :)


Inne atrakcje przewidziane na ten dzień w Krakowie:
- Rynek Główny, od godz. 10 - happeningi z żołnierzami, rycerzami, starymi pojazdami, postaciami z bajek oraz nauka udzielania pierwszej pomocy, prowadzona przez instruktorów Fundacji WOŚP.
- Mały Rynek, 11.30-16.30 - akcja krwiodawstwa w autokarze Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, pokazy ratownictwa medycznego, pojazdów sportowych, policyjnych, medycznych i strażackich.
- Klub Żaczek, ul. Oleandry 1, godz. 20 - Bluesowa Orkiestra Świątecznej Pomocy.
- Cinema City Zakopianka, od godz. 10.30 - impreza "W zdrowym ciele zdrowy duch". W programie pokaz sztuk walk, szkoła salsy, charytatywny maraton spinningowy.
- Fort Kleparz, godz. 18 - koncert Kumka Olik
- Podziemia hotelu Forum, godz. 10 - laserowa walka pod sztandarem orkiestrowego serduszka w Laser Arenie oraz Rajdowa Orkiestra Świąteczna, pokazy amerykańskiego futbolu i ratownictwa drogowego.
- Zakrzówek, godz. 13 - kąpiel morsów z Krakowskiego Stowarzyszenia Kaloryfer.
- Hotel Europejski ul. Lubicz 5, godz. 16 - Wielka Gala Mody i Piękna z wyborem Miss Nowej Huty. Zostanie też rozstrzygnięty konkurs Dziewczyna Roku 2011 i Mister Roku 2011.
- Muzeum Narodowe, galeria w Sukiennicach czynna będzie w niedzielę do godz. 21. Tu działać będzie główny tegoroczny krakowski sztab WOŚP. Muzeum wystawia na aukcję sesję ślubną w Galerii Sztuki Polskiej XIX i XX wieku wraz z obsługą fotograficzną. Sesję wykona Łukasz Piech, a jej realizacja nastąpi w jeden z poniedziałków do czerwca 2012 r.


Tak na marginesie będzie to mój 20 finał, gdyż na orkiestrę chodzę rok w rok od samego początku jej istnienia :) Pamiętam pierwszy finał w 1993 roku, bo byłam wtedy w ciąży, to był styczeń. W kwietniu przyszedł na świat mój pierwszy syn i już w szpitalu w którym przebywałam strasznie dużo się o tym gadało, bo to była taka nowość i nie każdy ufał że coś z tego wyniknie. A tu proszę, już po raz dwudziesty grają i to dość skutecznie :)

------------------------------------------------------------

W związku ze zbliżającym się 20 finałem WOŚP mam dla Was konkurs na scenerię. Ze względów logistycznych konkurs odbywać się będzie w Blogowym Klubiku. Zapraszam wszystkich chętnych. Nagrodami są stardolary oraz gifty.

7 komentarzy:

Lexusis2 pisze...

w 93 to i ja sięurodziłąm, więc tego nie pamiętam.

Po prostu Natalia pisze...

W 93 moi rodzice brali ślub dzień przed WOŚP ;)

julcia_tam pisze...

U mnie się zawsze mało dzieje

Kasiikoowa pisze...

Super ;D mnie jeszcze wtedy nie było na świecie.. rocznik 98 :D

Mrunia pisze...

Mnie też nie, ja z 1997 :)

Mrunia_R.E.

Anonimowy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Anonimowy pisze...

Mój 14 finał, oczywiście będę uczestniczyć.